Lost Czech Man – Výstaviště Lysá nad Labem – Ztracen v Jihovýchodní Asii

Cestovatel Martin Půlpán, vystupující pod pseudonymem Lost Czech Man, se představí v sobotu 23. července na výstavišti v Lysé nad Labem jako hlavní host veletrhu REGIONY ČESKÉ REPUBLIKY!
PŘEDNÁŠKA O JIHOVÝCHODNÍ ASII ZAČÍNÁ V SOBOTU 23.4.2022 OD 14:00 HODIN
Na motorce projedeme Vietnam, zemi známou, ale stále neobjevenou. Zavzpomínáme na vietnamskou válku a projedeme deltu řeky Mekong. Na korbě dodávek objevíme Laos a jeho zlatavé chrámy. V Kambodži se poté vydáme do džungle prozkoumat pozůstatky mocné Angkorské říše, ale zavzpomínáme i na nedávnou krvavou historii z doby vlády rudých Khmérů. V Thajsku se vyhneme turistickým letoviskům a budeme se toulat na severu země v hornaté krajině nebezpečného zlatého trojúhelníku, kde se kdysi pěstovalo nejvíce opia na světě. Právě zde objevíme horské vesničky s malými etniky, která žijí po stovky let tradičním životem. Země jihovýchodní Asie jsou si v mnohém podobné, ale zároveň naprosto liší a my si všechny tyto rozdíly ukážeme.
  • KDO JE LOST CZECH MAN?
Cestovatel Martin Půlpán již navštívil 86 zemí. Jeho poslední rok a půl dlouhá cesta jej zavedla do celkem dvaceti jedna států a z Evropy dojel až do jihoasijské Barmy, kde jeho cesta po šedesáti sedmi tisících kilometrech dočasně skončila.
V září 2018 si zabalil malý batoh a bez využívání letadel a bez plánu se vypravil na cestu do neznáma. V bulharské Sofii se poprvé v životě postavil k dálnici a začal stopovat směr Turecko, přes které dojel do Íránu, kde strávil tři měsíce chozením a objevováním bývalé Perské říše. Začátek roku 2019 trávil pod Kavkazem v Arménii, Gruzii a Ázerbájdžánu a navštívil i jedno z nejzajímavějších míst bývalého Sovětského svazu, kterým je neuznaná republika Abcházie. Lodí přes Kaspické moře doplul do Turkmenistánu, který se pravidelně umisťuje mezi nejméně navštěvovanými zeměmi na světě. Po stopách dávných karavan projel Uzbekistán a Kazachstán a prošel nebeské hory Ťan-šan v Kyrgyzstánu. V Tádžikistánu poté pěšky prošel pohoří Pamír na hranici s Afghánistánem a Čínou. Po více jak osmi hodinovém výslechu poté překročil hranice do Číny a doputoval do bájného města Kashgar ze kterého přes pouště Taklamakan a Gobi doputoval až do císařského města Xian, kde po jedenácti měsících ukončil svou cestu po Hedvábné stezce.
Svůj první rok na cestě zakončil v Hongkongu a Macau, zvláštních územích ČLR, odkud se vydal objevovat jihovýchodní Asii. Ve Vietnamu, Laosu, Kambodži a Thajsku poté hledal nejenom tajemné chrámy ztracené v džungli, ale i malá horská etnika v neturistických oblastech. Po celkem roce a půl na cestě byla bohužel jeho cesta v březnu 2020 nedobrovolně ukončena v Myanmaru, bývalé Barmě.
  • CO ČINÍ CESTOVÁNÍ S LOST CZECH MAN TAK VÝJIMEČNÉ?
Především setkávání s obyčejnými lidmi. Uprostřed zasněžených hor, rozpálených pouští nebo v nedostupné džungli. Tam všude můžete být svědky neuvěřitelných příběhů, které vám nenabídne žádná cestovní kancelář.
Křesťanský klášter, muslimská mešita, budhistický chrám nebo pastevecká jurta. To je jen malý výčet míst, kde při svých cestách přespává, potkává zajímavé lidi a byl svědkem neuvěřitelných lidských příběhů.
Staňte se součástí humorných cestovatelských vyprávění, která zaujala již tisíce fanoušků na sociálních sítích!

Datum

Dub 23 2022

Čas

14:00 - 16:00

Více info

Číst více
Výstaviště Lysá nad Labem

Umístění

Výstaviště Lysá nad Labem
Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem
Kategorie

Organizátor

Martin Půlpán
Telefon
+420 601 573 323
Email
lostczechman@gmail.com
Webová stránka
https://www.lostczechman.com/kontakty
REGISTROVAT