Veřejné vývaziště lodí v Osečku nabízí majitelům a provozovatelům lodí skvělou příležitost kotvit své plavidla bezplatně. Toto vývaziště umožňuje bezplatné kotvení po maximální dobu 48 hodin, což poskytuje dostatek času na odpočinek, návštěvu místních atrakcí nebo provedení nezbytné údržby lodí.

Tento projekt byl úspěšně realizován díky finanční podpoře Středočeského kraje, který tímto krokem podpořil rozvoj místní infrastruktury a turismu. Středočeský kraj se snaží podporovat vodní turistiku a rekreační aktivity v regionu, což přispívá k celkovému rozvoji oblasti a zvyšuje její atraktivitu pro návštěvníky.

Veřejné vývaziště v Osečku je strategicky umístěno, aby usnadnilo přístup k okolním turistickým zajímavostem a službám. Tímto způsobem se podpora kraje stává významným přínosem pro místní ekonomiku a zároveň poskytuje lodním nadšencům skvělé zázemí pro jejich aktivity na vodě.

 
 
Plavecká sezóna zahájena – dnešním dnem startujeme sezónu na Jezeře!

Vstupné – 70 Kč, s permanentkou jen 40 Kč! Od 18:00 do 20:00 jen za 10 Kč, a pak až do půlnoci ZDARMA! (Od půlnoci do 6:00 zavřeno)

 
A jaké novinky novinky na vás čekají?
 Vstup na minigolf v ceně
Nové plovoucí molo
Dvě nové skluzavky, šlapadla, bezdrátový rozhlas, dlažba pod převlékárnami, nový sanitární kontejner, cykloboxy, opravené sluneční hodiny a lavičky
Měnička bankovek u vstupu!
 
Zdroj & fotky: Hlas Poděbrad

Uplave Labi příležitost?

Konference Labe – tepna nejen turismu

Aktivní a tedy i vodní turistika je stále více in. V zahraničí i u nás. Zvlášť po covidu. O vodní toky by v Čechách nebyla nouze. Na Labi se navíc ideálně snoubí možnosti propojit vodu a evropskou cyklostezku. Děláme dost pro to, abychom nasedli na vlnu plně a včas? I proto je součástí již tradičního festivalu Lodě na Labi konference o lodní dopravě.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ 

LODĚ NA LABI

Slunce, voda, pohoda a dobrá nálada. Atributy XII. ročníku festivalu Lodě na Labi

Festival, jehož hlavním cílem je podpořit vodní turismus na řece Labi, skloubil jak odbornou část v podobě konference „Labe – tepna nejen turismu“ s částí pro veřejnost. Lidé se po 10 dní mohli bavit hudebními a tanečními vystoupeními, talkshow Osmanyho Lafity, koncertem Martina Maxy, Magdy Malé, Honzy Nedvěda ml. a Vladimíra Hrona nebo bránici lechtajícím představením Techtele Mechtle Revue. Středobodem celého programu pak byla největší plující hotelová loď Florentina.

Vše odstartovalo 29. dubna pří plavbě z Mělníky do Brandýsa nad Labem, kdy byla zahájena konference „Labe – tepna nejen turismu“, pod záštitou Mgr. Martina Kupky, ministra dopravy ČR a Mgr. Petry Peckové, hejtmanky Středočeského kraje. Odpolední program pokračoval přehlídkou prvorepublikových plovárenských plavek a koncert Martina Maxy.

POKRAČOVAT VE ČTENÍ 


 

A


Zajímavá místa v Polabí

S potěšením oznamujeme, že jsme úspěšně získali grant od Středočeského kraje na vytvoření a distribuci trhacích map oblasti Polabí. Tyto mapy budou šířeny do třiceti turistických informačních center v Polabí, partnerem bude i destinace Posázaví, a budou příspěvky na veletrzích cestovního ruchu a při akcích, které pořádá společnost PRUH POLABI, S.R.O.. Mapy budou zaměřeny na turistické atrakce a gastronomické nabídky v regionu Polabí.

Turista bude moci tuto mapu každý získat zdarma a tím získá základní přehled o tom, co může v oblasti Polabí vidět a navštívit. Rubová strana mapy obsahuje stručný seznam míst s krátkými popisky.

MAPA K NAHLÉDNUTÍ 

Podzimní kouzlo v Poděbradech

Podzim je v plném proudu as ním přichází čas, kdy můžeme v Poděbradech zažít kouzelnou atmosféru babího léta. Toto období je ideální pro odpočinek a relaxaci, a co byste si mohli přát víc než si zpříjemnit odpočinek na labské cyklostezce?

Labská cyklostezka je jako stvořená pro podzimní výlety. S každou zatáčkou se vám naskýtají úchvatné pohledy na barevné listy, které tvoří krásnou kulisu pro vaši cestu. Kolo vám umožní vyzkoušet krásu okolní přírody a zároveň si užít pohybu na čerstvém vzduchu.

CELÝ ČLÁNEK SI MŮŽETE PŘEČÍST ZDE 

Národní konference „Cykloturistika a Labská stezka 2023“

která se konala na lodi Florentina v Litoměřicích v období 26. až 27. září 2023. Na této konferenci měl pan Hlaváč, ředitel společnosti PRUH POLABI, příležitost prezentovat studii týkající se infrastruktury pro rekreační plavbu na Labi ve Středočeském kraji.

Kempování na XII. ročník akce Lodě na Labi
1.- 8. května 2024

V rámci XII. ročníku Lodě na Labi 2024 bude probíhat setkání příznivců karavaningu v Nymburce ve dnech 1. – 8. května 2024 v prostorách u ochranného přístavu s výhledem na úžasné hradební opevnění města Nymburk.

Závazná přihláška

CYKLOPRŮVODCE LABSKÁ STEZKA

Plánujete cyklovýlet či dovolenou na Labské stezce? Pak neváhejte využít aktuální verzi oblíbeného mezinárodního Cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA pro českou i německou část stezky. Průvodce v osvědčeném formátu poskytuje informace o certifikovaných službách a možnostech ubytování pro cyklisty včetně kontaktních údajů (telefon a adresa), kapacity či vzdálenosti od stezky. Víte tak, kam a kudy jedete a kde najít střechu nad hlavou či jiné zázemí. Příručka ve formátu 21 x 15 cm se vejde do každé cyklistické brašny. Navíc zde naleznete orientační mapy jednotlivých úseků stezky, které vám poskytnou informace o tom, v jakém místě se právě nacházíte a dále tipy na hlavní atrakce podél Labské stezky, lodním spojení, přívozech, informačních centrech a řadu dalších. V případě poruchy vašeho kola je zde seznam cykloservisů. Získáte tak vše důležité pro putování po 1.300 km stezky od Severního moře až po pramen Labe. Průvodce je k dispozici v české a německé jazykové mutaci na veletrzích cestovního ruchu, ve všech turistických informačních centrech na Labi a u zařízení s certifikací Cyklisté vítáni podél Labe.

Elektronickou podobu průvodce si můžete stáhnout na webových stránkách Labské stezky.

PIKNIK NA KOLONÁDĚ | ČÁBELNĚ | U HAVÍŘSKÉHO KOSTELÍKA  

Příjemné prostředí kolonády a letní počasí vybízí k posezení v trávě. Ve Vilémově pekařství jsme využili příležitost, kterou poděbradský park nabízí a připravili jsme si nabídku pikniků. Vždyť i my máme rádi posezení u dobrého jídla, a proto nás tak baví tvořit místa k setkání.

ČTI VÍC 

Znáte RelaxEasy?

Multifunkční komerční sportovní centrum v Lysé nad Labem s nabídkou několika sportů pod jednou střechou! 
Po prvotních změnách v interiérech sportoviště, nastavení určitých standardů, které jsou samozřejmostí, Vám přináší spoustu nových sportovních aktivit, jako jsou taneční fitness, spinning, široká nabídka jógy a například i pilates.
Pro juniory znovu oživili projekt tenisové akademie. 
Uspořádají pro Vás turnaje v tenisu, squashi, badmintonu, ping pongu či maratóny ve spinningu a pro ty, co nepotřebují nutně poměřovat své síly s jinými, nabízí jógové workshopy a spousty času v nirváně našich sálů. 
Po sportu je vám k dispozici bar s občerstvením a klidným posezením u akvária či sledování sportu v TV přenosech. 
 
Rezervuj si svůj sport https://sport-zone.isportsystem.cz/