Tomáš Predka – Obvody a výboje v Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady

Tomáš Predka – Obvody a výboje v Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
 
◾ Sobota / 4. 2. / 16:00 / Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Vstup zdarma
 
◾ Zveme Vás na slavnostní zahájení výstavy. Za účasti autora, k výstavě promluví kurátor výstavy Radek Wohlmuth. Součástí události bude degustace lahodných vín z Kavárny Viola Poděbrady. Výstava potrvá do 9. dubna 2023.
__
Tomáš Predka (1986) absolvoval roku 2013 v ateliéru Vladimíra Kokolii na Akademii výtvarných umění v Praze. Během studia se rovněž zúčastnil stáží na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v ateliéru Jiřího Černického a na Akademii výtvarných umění ve Vídni u rakouského malíře Daniela Richtera. V roce 2015 byl v rámci Contemporary Visions VI londýnské BEERS zařazen mezi sto nejperspektivnějších mladých umělců současné malby na světě. O dva roky později vyhrál prestižní domácí Cenu kritiky.
 
Predkova osobitost tkví v pojetí malířské techniky i ve vnímání malby jakožto média: jeho přístup k malbě se totiž neomezuje limity plátna. Predka malbu principiálně nevnímá jako dvoudimenzionální dílo limitované hranicí blind rámu, ale jako samostatně nosný objekt, se kterým tak lze pracovat ve více vrstvách.
 
Výstava Obvody a výboje nabízí výběr z nejnovější tvorby autora.

Datum

Úno 04 2023 - Dub 09 2023

Čas

9:00 - 18:00

Umístění

Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady
Kategorie

Organizátor

Lázně Poděbrady
Telefon
+420 326 530 778
Email
info@lazne-podebrady.cz
Webová stránka
http://www.lazne-podebrady.cz/