Regionální produkty Polabí®

Označení udělované Polabským výrobcům kvalitních produktů, které vznikají s velkým podílem jak ruční, tak i duševní práce a osobního přístupu. Surovin takových výrobků navíc musí být získané alespoň částečně v oblasti Polabí.

Certifikát mohou získat farmáři, malé či střední firmy, živnostníci ale i fyzické osoby, jejichž výrobky obstojí před komisí a splní certifikační kritéria.  Certifikovat lze řemeslné výrobky, potraviny, zemědělské výrobky i přírodní produkty.

Včelí farma Poděbrady

Rodinná včelí farma se zaměřuje především na získávání velmi kvalitního medu, vosku a léčivého propolisu. Včelky máme umístěné v ovocných sadech ekologicky hospodařících zemědělců, v přírodním parku Kersko bohatého na akát a v pestrých lužních lesích a hájích podél řeky Labe. Příležitostně si včelky zaskočí i do žlutých lánů řepky a slunečnice. Při našem farmaření se snažíme respektovat potřeby krajiny i včelek a s jejich produkty zacházet co možná nejšetrněji tak, abychom Vám mohli nabídnout produkty kvalitní a zároveň šetrné k životnímu prostředí.

Vinařství Bettina Lobkowicz

Výrobcem vína pouze z vlastních hroznů je vinařství Bettina. Vinařství navazuje na staletou tradici na Mělníku a je s 45 ha vinic největším producentem ve městě. Polabí patří k nejsevernějším vinařským regionům Evropy. Typické jsou menší vinice situované na jižních a západních svazích řeky Labe s teplým mikroklimatem a nadmořskou výškou do 200 m.

Vinařství nabízí vína v několika edicích (ČESKÁ EDICE, LOBKOWICZKÁ EDICE, TOP EDICE, EDICE SPECIÁL BETTINA L). Bílá vína jsou svěží, reduktivní, lehčí s čistou aromatikou ovoce a květů. Vyvážená acidita povzbuzuje chuť k jídlu, malé zbytky přírodního cukru ve vínech příjemně zakulacují chuťový vjem. Červená vína mají odrůdový charakter, dostatečnou barevnost a nízkou hladinu kyselin. Nejkvalitnější červená vína zrají mnoho měsíců v sudech barrique, aby vynikl jejich charakter a mohla se optimálně zformovat.

Ateliér Kuba

Keramické kočky z Lesního ateliéru Kuba v Kersku jsou vyrobeny z různobarevných šamotových hlín. Jednotlivé komponenty jsou vytočeny na hrnčířském kruhu, následuje lepení a modelování. Po dokonalém vysušení projde výrobek přežahem, poté je namočen do oxidu železa a barevně doglazován. Druhý, ostrý výpal dodá keramice konečný vzhled. Keramický ateliér nabízí i další výrobky vytvořené další technikou – od jarních tulipánů, zajíců, oveček, přes letní modely klaunů a různých lesních skřítků, dále pak podzimní jablka, hrušky a sovy, až po zimní čerty, anděly, betlémy a jinou vánoční keramiku.

Regionální produkty Kutnohorska®

Vinné sklepy Kutná Hora

V Kutné Hoře a okolí pěstujeme révu na 54 ha vinohradů na námi obnovených původních historických tratích. Navštívit můžete např. vinici U Všech svatých, Pod Barborou, Nad Kapličkou, Na Borku, Na Příčce, Jezuitská. Vína z této oblasti vynikají svou mineralitou a kořenitostí, která pramení z podloží bohatého na minerální složky. Našimi hlavními odrůdami jsou Rulandské modré, Tramín červený, Svatovavřinecké, Rulandské šedé.

Révu a další produkty pěstujeme v optimálním množství tak, abychom nepoškozovali životní prostředí. Cestou ke zdravé úrodě je pro nás zvyšování přirozené vitality půdy, pestrá flóra a fauna, přirozené zatravnění a zachování remízků, nikoliv používání moderních chemických postřiků. Nezastupitelnou roli u nás hraje vlastní kompost a hnůj. Náš statek je celý certifikován BIO a má jako jediné vinařství v ČR prestižní certifikát biodynamického zemědělství DEMETER.

Turistické informační centrum Poděbrady

Nám. T. G. Masaryka 210/17, 290 01 Poděbrady
Telefon: 325 511 946
E-mail: ticpodebrady@polabi.com 

SLEDUJTE NÁS