LODĚ NA LABI

Slunce, voda, pohoda a dobrá nálada. Atributy XII. ročníku festivalu Lodě na Labi

Festival, jehož hlavním cílem je podpořit vodní turismus na řece Labi, skloubil jak odbornou část v podobě konference „Labe – tepna nejen turismu“ s částí pro veřejnost. Lidé se po 10 dní mohli bavit hudebními a tanečními vystoupeními, talkshow Osmanyho Lafity, koncertem Martina Maxy, Magdy Malé, Honzy Nedvěda ml. a Vladimíra Hrona nebo bránici lechtajícím představením Techtele Mechtle Revue. Středobodem celého programu pak byla největší plující hotelová loď Florentina.

Vše odstartovalo 29. dubna pří plavbě z Mělníky do Brandýsa nad Labem, kdy byla zahájena konference „Labe – tepna nejen turismu“, pod záštitou Mgr. Martina Kupky, ministra dopravy ČR a Mgr. Petry Peckové, hejtmanky Středočeského kraje. Odpolední program pokračoval přehlídkou prvorepublikových plovárenských plavek a koncert Martina Maxy.

CELÁ TISKOVÁ ZPRÁVA K NAHLEDNUTÍ ZDE 

 

Akce Lodě na Labi v Nymburce, pořádaná již druhým rokem na hotelové lodi Florentina, slouží jako podpora lodního turismu a zároveň nabízí pestrou škálu kulturních aktivit. Centrem akce je Florentina, jediná hotelová loď na Labi, která se stává prostředím pro celodenní program.

Mezi hlavní aktivity patří vyhlídkové projížďky lodí po Labi, které umožňují účastníkům objevovat krásy okolní krajiny z unikátní perspektivy řeky. Součástí akce je rovněž tradiční řemeslný a pochoutkový jarmark, kde si návštěvníci mohou zakoupit unikátní výrobky a ochutnat regionální speciality.

Pro milovníky vodního sportu jsou připraveny ukázky hausbotů a nafukovacích plachetnic, které představují zajímavý pohled na tradiční i moderní vodní dopravu. Kromě toho je festival bohatý na kulturní akce, jako jsou hudební vystoupení různých žánrů, talkshow se zajímavými hosty, a divadelní představení určená nejen dospělým, ale i rodinám s dětmi.

Celkově je tato kulturní akce spojením zážitkových aktivit spojených s vodou a lodním prostředím, doplněných o bohatý program uměleckých a kulturních akcí, který přispívá k oživení turistického ruchu v regionu.

MEDIÁLNÍ PARTNER         
SIGNÁL RADIO                 STŘEDOČESKÝ KRAJ         MĚSTO NYMBURK           KUDY Z NUDY            RÁDIO PATRIOT

STŘEDOČESKÁ CENTRÁLA CESTOVNÍHO RUCHU 

Kempování na XII. ročník akce Lodě na Labi
1. – 8. května 2024

V rámci XII. ročníku Lodě na Labi 2024 bude probíhat setkání příznivců karavaningu v Nymburce ve dnech 1. – 8. května 2024 v prostorách u ochranného přístavu s výhledem na úžasné hradební opevnění města Nymburk.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA

Pořadatel

PRUH POLABÍ, S.R.O. 
IČO: 25764900

Pavel Hlaváč
E-mail: hlavac@polabi.com
Telefon: +420 602 341 361

Vstupenky
Telefon: +420 722 080 515

E-mail: info@pruhpolabi.cz

SLEDUJTE NÁS NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍ 

FACEBOOK   |   INSTAGRAM

A
MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ A HEJTMANKA STŘEDOČESKÉHO KRAJE UDĚLILI ZÁŠTITU PRO USPOŘÁDANÍ FESTIVALU LODĚ NA LABI 
MINISTERSTVO PRO MÍSTNÍ ROZVOJ – ZÁŠTITA
STŘEDOČESKÝ KRAJ – ZÁŠTITA