Vážení účastníci a spolupořadatelé 11. ročníku akce Lodě na Labi,

chtěl bych touto cestou vyjádřit upřímné poděkování všem, kteří se podíleli na úspěšné realizaci této skvělé akce. Bez vaší neocenitelné podpory by se tato akce pro nás všechny neuskutečnil.

Rád bych poděkoval všem destinačním organizacím, kteří přispěli k pestrosti programu a nabídli návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků. Velké díky patří také SP Praha a Po Labi na lodi a zejména městu Nymburku, který nám umožnil tuto akci uspořádat na tak krásném místě.

Zvláštní poděkování patří hotelové lodi Florentině a její posádce za skvělé ubytování a pohostinnost, která nás provázela po celou dobu akce. Díky také všem spoluorganizátorům, kteří se podíleli na přípravě a průběhu akce.

Poděkování patří také všem DJ, především #funkybrotherz, kteří se postarali o to, aby se naše akce stala nezapomenutelným zážitkem plným tance, radosti a dobré nálady.

Děkuji vám všem za vaši podporu a účast, těším se na další spolupráci a další ročník akce Lodě na Labi.

Pavel Hlaváč 
Organizátor


 

Zahájení festivalu Lodě na Labi proběhne v Mělníku! 

 
Z důvodu rozhodnutí Státní plavební správy o uzavření vodní cesty na řece Vltavě, nemůžeme XI. ročník zahájit v Praze na nábřeží Edvarda Beneše. Festival Lodě na Labi bude zahájen 30. dubna na veřejném přístavišti u Mělnické náplavky v ulici Rybáře.
 
Všem, kteří měli zajištěnou plavbu z 30. 4 na 1. 5. / Praha – Mělník, jsme automaticky zajistili ubytování a plavbu z 30. 4. na 1. 5. na řece Labi v Mělníku.
 
Více informací Vám rádi sdělíme na e-mailu info@pruhpolabi.cz, 602 341 361.
 
Děkujeme všem za pochopení, počasí objednat bohužel nejde.
Těšíme se na vás v Mělníku

Kempování na XI. ročník akce Lodě na Labi
5.- 8. května 2023

V rámci XI. ročníku Lodě na Labi 2023 bude probíhat setkání příznivců karavaningu v Nymburce ve dnech 5. – 8. května 2023 v prostorách u ochranného přístavu s výhledem na úžasné hradební opevnění města Nymburk.

Závazná přihláška

CYKLOPRŮVODCE LABSKÁ STEZKA

Plánujete cyklovýlet či dovolenou na Labské stezce? Pak neváhejte využít aktuální verzi oblíbeného mezinárodního Cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA pro českou i německou část stezky. Průvodce v osvědčeném formátu poskytuje informace o certifikovaných službách a možnostech ubytování pro cyklisty včetně kontaktních údajů (telefon a adresa), kapacity či vzdálenosti od stezky. Víte tak, kam a kudy jedete a kde najít střechu nad hlavou či jiné zázemí. Příručka ve formátu 21 x 15 cm se vejde do každé cyklistické brašny. Navíc zde naleznete orientační mapy jednotlivých úseků stezky, které vám poskytnou informace o tom, v jakém místě se právě nacházíte a dále tipy na hlavní atrakce podél Labské stezky, lodním spojení, přívozech, informačních centrech a řadu dalších. V případě poruchy vašeho kola je zde seznam cykloservisů. Získáte tak vše důležité pro putování po 1.300 km stezky od Severního moře až po pramen Labe. Průvodce je k dispozici v české a německé jazykové mutaci na veletrzích cestovního ruchu, ve všech turistických informačních centrech na Labi a u zařízení s certifikací Cyklisté vítáni podél Labe.

Elektronickou podobu průvodce si můžete stáhnout na webových stránkách Labské stezky.

7 PÁDŮ HONZY DĚDKA V NYMBURCE! 

Letošní ročník Lodích na Labi bude stát opravu za to! Těšit se můžete na bohatý doprovodný program. Mezi klasiku se letos zařadí BOX ON THE RIVER, hudební vystoupení, řemeslný jarmark, vyhlídkové plavby, rychlé čluny. Jako novinky pro XI. ročník populární akce jsme si pro Vás připravili již zmiňovanou talk show 7 pádu Honzi Dědka, koncert skupiny Crossband a boat party pod vedením #funkybrotherz! 

Oblíbená anketa o nejoblíbenější TIC v ČR, kterou pořádá vydavatelství KAM po Česku je po roce opět zde! 

DĚKUJEME ZA VAŠE HLASY. 

 BRAUNOVY LEBKY
Dne 29. 6. 2022 v 21.35 hodin bude v České televizi uveden dokument „Braunovy lebky“. Dokumentární film připomíná ztracené dílo barokního sochaře Matyáše Brauna u sídla hraběte Šporka Bon Repos v Polabí u Lysé nad Labem.
 
Obrovské kamenné lebky, dílo geniálního barokního sochaře Matyáše Brauna, zdobily více jak tři sta let kapli svatého Simeona stojící nedaleko Lysé nad Labem. Před lety však byly ukradeny.
 
 

10. ročník Lodí na Labi uplynul jak voda ale ty nejdůležitější záběry jsme pro Vás zachytili.

PIKNIK NA KOLONÁDĚ | ČÁBELNĚ | U HAVÍŘSKÉHO KOSTELÍKA  

Příjemné prostředí kolonády a letní počasí vybízí k posezení v trávě. Ve Vilémově pekařství jsme využili příležitost, kterou poděbradský park nabízí a připravili jsme si nabídku pikniků. Vždyť i my máme rádi posezení u dobrého jídla, a proto nás tak baví tvořit místa k setkání.

ČTI VÍC 

Znáte RelaxEasy?

Multifunkční komerční sportovní centrum v Lysé nad Labem s nabídkou několika sportů pod jednou střechou! 
Po prvotních změnách v interiérech sportoviště, nastavení určitých standardů, které jsou samozřejmostí, Vám přináší spoustu nových sportovních aktivit, jako jsou taneční fitness, spinning, široká nabídka jógy a například i pilates.
Pro juniory znovu oživili projekt tenisové akademie. 
Uspořádají pro Vás turnaje v tenisu, squashi, badmintonu, ping pongu či maratóny ve spinningu a pro ty, co nepotřebují nutně poměřovat své síly s jinými, nabízí jógové workshopy a spousty času v nirváně našich sálů. 
Po sportu je vám k dispozici bar s občerstvením a klidným posezením u akvária či sledování sportu v TV přenosech. 
 
Rezervuj si svůj sport https://sport-zone.isportsystem.cz/